Meghívó
Sajtóközlemény a projekt zárásáról
Megvalósult a „Luther téri iskola épületének energetikai korszerűsítése Mezőberényben” című,
TOP-3.2.1-16-BS1-2018-00089 azonosító számú projekt. Mezőberény Város Önkormányzata a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében bruttó 414,56 millió forint vissza nem térítendő támogatást fordított önkormányzati épületének energetikai felújítására.
A támogatás intenzitása: 100 %.
Az általános iskola korszerűsítése jó ütemben halad
A Luther téri általános iskola energetikai korszerűsítésének kivitelezése elérte a 80%-os teljesítést. A tantermi szárny tetőtéri részében már be is fejezték a munkálatokat.
Az általános iskola korszerűsítése folyamatban van
A Luther téri általános iskola energetikai korszerűsítésének kivitelezése elérte a 60%-os teljesítést.
Folyamatban van az épület korszerűsítése
A Luther téri általános iskola energetikai korszerűsítésének kivitelezése elérte a 40%-os teljesítést.
Sajtóközlemény a projekt indításáról
Mezőberény Város Önkormányzata a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében bruttó 414,56 millió Forint vissza nem térítendő támogatást nyert önkormányzati épületek energetikai korszerűsítésére.
A projekt címe: Luther téri iskola épületének energetikai korszerűsítése Mezőberényben
A projekt azonosítója: TOP-3.2.1-16-BS1-2018-00089
A támogatás intenzitása: 100 %.
A projekt megvalósításának időszaka: 2020.09.01. - 2023.11.30.
A Luther téri iskola épületének energetikai korszerűsítése Mezőberényben, TOP-3.2.1-16-BS1-2018-00089 projekt célja az iskolaépület és a tornaterem energiahatékonyság javítását, növelését célzó felújítása, fejlesztése megújuló energiaforrás hasznosításával kombinálva.
Műszaki tartalom:
A beruházásnak köszönhetően a teljes épület energetikai fejlesztése valósul meg valamennyi nyílászáró műanyagra történő cseréjével, a homlokzati falak, lábazat, tetőtér és a padlás hőszigetelésével, a fűtésrendszer korszerűsítésével, hőszivattyú rendszerek telepítésével és azok hőkezelő rendszerre kötésével, valamint egy 50 kWp napelemes rendszer kiépítésével.
A fejlesztés eredményeképpen javul a teljes épület hőtechnikai besorolása, jellemzője, csökken az energia felhasználása és a fosszilis energiahordozókból származó üvegházhatású gázok kibocsátása, így költséghatékonyabb lesz az épület együttes üzemeltetése.