A Javascript futtatási lehetőség nincs bekapcsolva böngészőjében, ezáltal az oldal korlátozottan tekinthető meg! Kérjük kapcsolja be!
Mezőberény Város - Ismertető

Elérhetőségek

5650 Mezőberény, Kossuth tér 1.
Tel: 06/66/515-515
E-mail: info(kukac)mezobereny(pont)hu

Önkormányzati Hivatali Portál - Elektronikus ügyintézés

(EFOP) Településeinkért - A humán közszolgáltatások térségi szintű, összehangolt fejlesztése

(EFOP) TELEPÜLÉSEINKÉRT - A HUMÁN KÖZSZOLGÁLTATÁSOK TÉRSÉGI SZINTÚ, ÖSSZEHANGOLT FEJLESZTÉSE

Energiahatékony Önkormányzat

Energiahatékony Önkormányzat

ÁROP pályázatok

KÖZOP pályázatok

Ismertető

Nyomtatás
Létrehozva: 2019-07-17 16:39 | Szerző: Beruhazas | Kibocsátó: Önkormányzat

Városháza épületének felújítása Mezőberényben

TOP-3.2.1-16-BS1-2017-00002

Megvalósítási időszak: 2019.03.01.-2020.11.16.

A Projekt összköltsége: 53985000 Ft, (100%-os támogatási intenzitás)

 

A projekt keretén belül megvalósul a mezőberényi Városháza épületének utólagos födém hőszigetelése, nyílászáró csere, a fűtési rendszer korszerűsítése, hőtermelő berendezések korszerűsítése és napelemes rendszer kiépítése.

 

Az önkormányzat fejlesztési igénye mögött országos viszonylatban is sürgős beavatkozást igénylő megoldandó probléma áll, miszerint az önkormányzati fenntartású intézmények üzemeltetési költségei, a felhasznált energiamennyiség igen magas, az épületvagyon korszerűtlen, pazarló működésű, amelyek együttesen egyre növekvő költségterhet jelentenek a fenntartó önkormányzat költségvetésében, valamint az épületekben tapasztalható komfortérzet nem megfelelő. Jelen beruházásnak köszönhetően a működési költségek racionalizálhatóvá válnak, csökken a működéshez szükséges energiamennyiség, valamint a megújuló energiaforrások alkalmazása által a fejlesztés hozzájárul a fenntartható fejlődéshez.

A projekt célja a Kossuth tér 1. szám alatti önkormányzati tulajdonú ingatlan (melyben önkormányzat szervezeti egysége működik) energiahatékonyságot célzó felújítása és fejlesztése és a fosszilis energiahordozókból származó üvegházhatású gázok (ÜHG) kibocsátásának csökkentése. További cél a lakosság felé történő példamutatás azzal, hogy bemutatjuk, hogy a megújuló energiaforrások elérhetőek bárki számára, ezzel használatukat ösztönözni, népszerűsíteni kívánjuk.

A fejlesztés által megoldani kívánt probléma legfőbb eleme, hogy az önkormányzati fenntartású intézmények üzemeltetési költségei, a felhasznált energiamennyiség igen magas, míg az így biztosított komfortérzet nem megfelelő. Jelen beruházásnak köszönhetően a működési költségek racionalizálhatóvá válnak, csökken a működéshez szükséges energiamennyiség, valamint a megújuló energiaforrások alkalmazása által a fejlesztés hozzájárul a fenntartható fejlődéshez.

Az épület nyílászárói, illetve fűtési rendszere korszerűtlenné vált, illetve a hatékonysági szempontokat figyelembe véve az eredményekben jelentős csökkenés következett be az elmúlt évek során. A pályázó szervezet kiemelt figyelmet fordít a tulajdonában lévő létesítmények állapotmegőrzésére, melynek érdekében rendszeresen elvégzi az éves felújítási munkálatokat, de a nagyobb volumenű, jelentősebb költséggel járó felújítások önerőből való finanszírozására nincs lehetősége, ezért ennek megvalósítását jelen projekt segítségével kívánja elérni.

A beruházás megvalósításának szükségességét támasztják alá a személyes bejárások során készült szakmai felmérések, mely az épület rossz szigetelését, a nyílászárók állapotának és a fűtési rendszer korszerűtlenségét jelölték meg, mint a magas költségek, illetve a felhasznált energiamennyiség okozóját, melyhez az elvártnál alacsonyabb komfortérzet biztosítása tartozik a nagymértékű energiaveszteség következtében. A pályázó szervezet feladatai az önkormányzati és államigazgatási ügyintézés, melynek elengedhetetlen feltétele tevékenységeket elősegítő környezet megteremtése. Ebből adódóan a prioritások között elsődleges szerepet kap az intézmények felújítása, korszerűsítése, annak érdekében, hogy a megfelelő működési környezet biztosítása energetikai, környezetvédelmi, illetve gazdasági szempontok tekintetében is a leghatékonyabban valósuljon meg.

A fejlesztés által az érintett Polgármesteri Hivatal épülete, mint intézmény villamos energia ellátása napelem, azaz megújuló energiaforrás felhasználásával valósul meg, amely a költséghatékonyságon túl a környezetvédelmi, illetve fenntarthatósági szempontokat figyelembe véve egyaránt előnyös és követendő. A megújuló energiaforrások alkalmazása által a projekt hozzájárul a zöldgazdaság fejlesztéséhez, mely szorosan illeszkedik az országos, ÚSZT-s, illetve EU-s célkitűzésekhez.


Cimkék: pályázat  
Leírás Kategória Méret Letöltés
Összefoglaló Pályázatok 50 Kb


Köszöntő

Tisztelt Látogató!

Mezőberény a "finoman elbűvölő település" nevében nagy tisztelettel és szeretettel köszöntöm a világhálón városunkba érkező vendégeket, érdeklődőket!

Tovább a köszöntőhöz »

Keresés

Eseménynaptár

Események képekben

Anyakönyvi hírek

2024. november hónapban

házasságot kötöttek

 

Papp Krisztián (Dévaványa) és Pálfi Alexandra (Mezőberény)

 

Tóth László Csaba (Mezőberény) és Varga Gizella (Mezőberény)

 

Lakatos István (Mezőberény) és Burai Anikó Bianka (Mezőberény)

2024. november hónapban

 elhunytak

 

Süveges Lászlóné szül. Nagy Gizella (1941)

 

Ollé Gézáné szül. Lippai Mária (1933)

 

Zuba Mihály (1946)

 

Szugyiczki János (1958)

 

Hajdu Józsefné szül. Ombodi Julianna (1935)

 

Bondár Mihályné szül. Szugyiczki Julianna (1942)

 

Gubola András (1952)

 

Holop Sándor (1939)

 

Vincze Sándor (1930)

 

Weigert András (1959)

 

Feldmüller Józsefné szül. Nagy Margit (1962)

 

Lestyán Ádám Pál (1946)

 

Földesi András (1936)

 

Stéfán Julianna (1954)

 

Budainé Boruzs Erzsébet (1953)

 

Sántha Géza Mihály (1948)

Hősi Halottaink

HURO

Hurobike Plan Turisztikai célú kerékpárút hálózat tervezése a Körösök Völgyében