2026. június 21-én 18 és 20 óra között nyitva tartó Városházára számos érdeklődő látogatott el a Múzeumok Éjszakáján, hogy megismerje a város egyik legszebb és legimpozánsabb épületének értékeit.
A vendégek megtekinthették a Városháza patinás dísztermét, amely az Orlai Petrics Soma szülői háza helyén álló épület egyik legkülönlegesebb helyszíne. Érdeklődés kísérte az Orlai-festményeket, valamint az emeleten berendezett Művésztelep kiállítását is. A kalauzolást segítette Gulyásné Dr. Sáli Henrietta aljegyző, aki a Városháza történetéről nyújtott átfogó képet és Mertz Judit.
Az aulában a látogatók fotókon keresztül ismerhették meg a mezőberényi szlovák nemzetiség elmúlt 30 évének történetét, emellett sokan felkeresték a Kugler-hagyaték könyvtárát is. Az este során a résztvevők számos apró érdekességgel gazdagodhattak.
Örömmel tapasztaltuk, hogy van az érdeklődés a város történelmi és kulturális értékei iránt.





Tisztelt Látogató!

