A Javascript futtatási lehetőség nincs bekapcsolva böngészőjében, ezáltal az oldal korlátozottan tekinthető meg! Kérjük kapcsolja be!
Mezőberény Város - Vállalkozók újévi köszöntése

Elérhetőségek

5650 Mezőberény, Kossuth tér 1.
Tel: 06/66/515-515
E-mail: info(kukac)mezobereny(pont)hu

Önkormányzati Hivatali Portál - Elektronikus ügyintézés

(EFOP) Településeinkért - A humán közszolgáltatások térségi szintű, összehangolt fejlesztése

(EFOP) TELEPÜLÉSEINKÉRT - A HUMÁN KÖZSZOLGÁLTATÁSOK TÉRSÉGI SZINTÚ, ÖSSZEHANGOLT FEJLESZTÉSE

ÁROP pályázatok

KÖZOP pályázatok

Szakmai partner

Versenyképes Járások Program logó

Versenyképes Járások Program

Versenyképes Járások Program

Időjárás

Mezőberény
0.7 °C
Időpont: 2026-01-27 20:45
Csapadék valószínűsége: 0 %
Relatív páratartalom: 95 %
Szél: 6.1 km/h
Szél irány: 173 °
Adatok: https://open-meteo.com/
Vállalkozók újévi köszöntése
Nyomtatás
Létrehozva: 2026-01-16 20:11 | Szerző: OPSKMM.
Kategória: Városházi hírek
|
Kibocsátó: O.P.S.K.M.M.


Az önkormányzat hagyományosan minden esztendő elején köszönti a száz legtöbb adót fizető vállalkozót, erre az idén január 16-án a Városházán kerítettek sort.

 


Köszöntőjében Siklósi István polgármester elmondta, tavaly négy pályázatra nyújtottak be támogatási kérelmet, többek között a közterületi utak fejlesztésére, a Kálvin utcai óvoda régi épületének felújítására és a Versenyképes Járások Programra. Az elmúlt esztendőben az önkormányzat saját forrásból oldotta meg a közvilágítás korszerűsítésének második ütemét, az első ütem nyomán megtakarított pénzből 150 új lámpatestet szereltek fel, elsősorban a külső területeken. A bérlakások igényelnek nagyobb kiadást, ugyanis ezek nagy része húsz évnél idősebb, így szükséges költeni rájuk. Pályázatok közül nagy várakozással tekintenek egy határokon átnyúló együttműködés elé, ennek keretében a Petőfi úti általános iskola felújítását tervezik. A polgármester szólt arról is, több pályázatot most készítenek elő, így a harmadik ipari területre vonatkozót, a sporttelep felújítását, továbbá a közterületi kamerák is cserére szorulnak, valamint szeretnék a Laposi kertek előtti utat is felújítani.

 
Prorok Erika pénz- és adóügyi osztályvezető adott tájékoztatást az önkormányzat költségvetéséről. Kifejtette, az állami támogatás egyetlen feladatra sem elegendő, azt az önkormányzatnak a saját forrásából kell kiegészítenie. Az óvoda esetében a finanszírozás 92 százalékos, a legkevesebbet az Orlai ház működtetésére kapnak. Tavaly saját bevételből 550 millió forintot fordítottak az intézményekre. A városnak összes adóbevétele 457 milliót tett ki, ebből megközelítően 400 millió volt az iparűzési adó és 42 millió a kommunális. 

 

GALÉRIA

 


Írjon üzenetet a hírrel kapcsolatban.


Köszöntő

Tisztelt Látogató!

Mezőberény a "finoman elbűvölő település" nevében nagy tisztelettel és szeretettel köszöntöm a világhálón városunkba érkező vendégeket, érdeklődőket!

Tovább a köszöntőhöz »

Keresés

Eseménynaptár

Események képekben

Anyakönyvi hírek

2025. december hónapban

házasságot kötöttek

 

Varga Tibor (Gyomaendrőd) és Nagy Dóra Alexandra (Mezőberény)

 

2025. december hónapban

 elhunytak

 

Schőn Péterné szül. Tóth Mária (1936)

 

Szémán András (1939)

 

Szita Jenőné szül. Zolnai Erzsébet (1931)

 

Földesi András (1949)

 

Hárosi Jenő (1942)

 

Stéfán Andrásné szül. Mojzsis Judit (1936)

 

Tokaji Ferenc (1936)

 

Tóth Pál Lajos (1956)

 

Gulyás Imréné szül. Burai Mária (1935)

 

Földesi Tibor (1951)

 

Barna István (1960)

 

Turbucz Józsefné szül. Savolt Anna (1947)

 

Faragó Józsefné szül. Borbély Ibolya (1938)

 

Almási István (1953)

 

Reményi Mihály (1930) 

 

Török László (1953)

 

Hősi Halottaink

Madárbarát Település

Energiahatékony Önkormányzat

HURO

Hurobike Plan Turisztikai célú kerékpárút hálózat tervezése a Körösök Völgyében