Díszpolgári címeket adtak át
A XX. Berényi Napok keretében augusztus 20-án, a városházán ünnepi testületi ülésen adták át „Mezőberény Város Díszpolgára” kitüntető címet Otto Lohle-nak és Perényi Jánosnak.
Az ülésen Siklósi István polgármester elmondta, 2013 óta augusztus 20-án ünnepi testületi ülésen adják át a díszpolgári címet, ez rangot ad az elismerésnek. Az idei Berényi Napon megemlékeznek a testvérvárosi évfordulókról, Gronauval 25, Gútával 15 és Csantavérral 10 évvel ezelőtt írták alá a testvérvárosi szerződést, ezért az évben a díszpolgári címmel azok tevékenységét ismerik el, akik eredményesen munkálkodtak a város kapcsolatain. Otto Lohle kezdetőktől nagyon aktív a gronaui testvérvárosi kapcsolatban, Perényi János pedig a Mezőberényiek Szegedi Baráti Köre elnökeként azon munkálkodik, hogy az elszármazottaknak élő kapcsolata legyen a szülővárossal.
A Mezőberényből elszármazottak identitásának megőrzéséért kifejtett tevékenysége, emberi magatartása, a mezőgazdaságban elért eredményei, valamint Mezőberény jó hírnevének öregbítése okán és a városhoz való kötődése alapján Mezőberény Város Önkormányzati Képviselő-testülete erkölcsi elismerésként 2016. évben „Mezőberény Város Díszpolgára” kitüntető címet adományozott Perényi Jánosnak. Az elismerést Siklósi István és Szekeres Józsefné alpolgármester nyújtotta át.
A város nemzetközi kapcsolatának kialakításában, ápolása, fejlesztése, az együttműködés erősítése érdekében végzett példamutató tevékenysége, az emberi magatartása miatt köztiszteletben álló és Mezőberényhez való szoros kötődése alapján, Mezőberény Város Önkormányzati Képviselő-testülete „Mezőberény Város Díszpolgára” kitüntető címet adományozott Ottó Lohlénak. A kitüntetést Siklósi István és Szekeres Józsefné adták át.
Beszédében Perényi János elmondta, nem gondolta, hogy Berényben ilyen sokat tudnak róla. Gyermekkorában tíz évet töltött el Berényben, majd a szüleivel Hódmezővásárhelyre költöztek. Miként Berényben, itt is tanyasi iskolában tanult, és azt tapasztalta, hogy a Szeged környéki ö-ző nyelvjárással beszélők nem fogadták be, mert ő másként ejtette a szavakat. Akkor tudatosult benne, hogy hová tartozik.
Otto Lohle arról szólt, büszkeséggel tölti el, hogy német állampolgárként egy magyar város díszpolgárává fogadta. Először 1988-ban járt Berényben, és az akkor tanácselnök: Szűcs Lajos és a gimnázium igazgatója: Dütsch Zsolt barátsággal fogadta. Az vallja, hozzuk össze az embereket, hogy tanuljunk egymástól.