A Javascript futtatási lehetőség nincs bekapcsolva böngészőjében, ezáltal az oldal korlátozottan tekinthető meg! Kérjük kapcsolja be!
Mezőberény Város - Futok, mert szeretek….

Elérhetőségek

5650 Mezőberény, Kossuth tér 1.
Tel: 06/66/515-515
E-mail: info(kukac)mezobereny(pont)hu

Önkormányzati Hivatali Portál - Elektronikus ügyintézés

(EFOP) Településeinkért - A humán közszolgáltatások térségi szintű, összehangolt fejlesztése

(EFOP) TELEPÜLÉSEINKÉRT - A HUMÁN KÖZSZOLGÁLTATÁSOK TÉRSÉGI SZINTÚ, ÖSSZEHANGOLT FEJLESZTÉSE

ÁROP pályázatok

KÖZOP pályázatok

Szakmai partner

Versenyképes Járások Program logó

Versenyképes Járások Program

Versenyképes Járások Program

Időjárás

Mezőberény
7.7 °C
Időpont: 2025-12-05 09:45
Csapadék valószínűsége: 4 %
Relatív páratartalom: 84 %
Szél: 5.4 km/h
Szél irány: 39 °
Adatok: https://open-meteo.com/
Futok, mert szeretek….
Nyomtatás
Létrehozva: 2015-02-09 11:41 | Szerző: PmH. Titk.
Kategória: Sport
|
Kibocsátó: Önkormányzat


 „A futás egyszerű sport. Nem kell hozzá semmi más, csak egy pár cipő meg egy adag elszántság…”ezt mondják azok a futók, akik már régóta futnak vagy csatlakoztak 1 éve Lestyánné Évihez.  Lelkesek és egyre többen vannak s futnak egyedül vagy társaságban, futnak kisebb, nagyobb távolságot a városban és jelennek meg egyre több futóversenyen. 2015. február 8-án közel 30 amatőrfutó tette meg azt a távolságot, amit Lestyánné Évi 2014. februárjában jelölt ki először útvonalnak. 


 

Egy perc futás, egy perc séta, így indult és lettek mára távolságok, észrevétlen kilométerek, maratonok.  A hideg idő ellenére most is megtették a nosztalgia távot a Hősök útján végig, Vésztői úton vissza. Ünnepelték az egy éves közösségüket, a futást népszerűsítő Lestyánné Évit, aki 2014 februárjától a Budapesti Sport Iroda (BSI) megválasztott Mezőberényi Futónagykövete. Mezőberényben elérte célját és jó úton halad, szalad tovább, hiszen van egy csoport, közösség, egy hasonló érdeklődésű társaság, akikhez lehet fordulni, ha kezdőként tanácsra van szükség, ha unják a magányos futásokat. Jó látni őket, amatőr futóinkat, akiknek eredményei saját erejük, kitartásuk eredménye és példaértékű, de mindenhol Mezőberényiként futnak és Mezőberényiként érnek büszkén a célba.

 

 

"Ha élni akarsz, gyalogolj. Ha hosszú életet akarsz, fuss!"

 

 

K É P G A L É R I A


Írjon üzenetet a hírrel kapcsolatban.


Köszöntő

Tisztelt Látogató!

Mezőberény a "finoman elbűvölő település" nevében nagy tisztelettel és szeretettel köszöntöm a világhálón városunkba érkező vendégeket, érdeklődőket!

Tovább a köszöntőhöz »

Keresés

Eseménynaptár

Események képekben

Anyakönyvi hírek

2025. november hónapban

házasságot kötöttek

 

Molnár Dániel (Budapest) és Nagy Renáta (Szeged)

 

2025. november hónapban

 elhunytak

 

Jónás Tibor (1963)

 

Bereczki Sándorné szül. Földesi Margit (1936)

 

Földesi Ernő (1948)

 

Petneházi Imréné szül. Fülöp Margit (1953)

 

Turzóné Szatmári Margit (1961)

 

Torma László János (1954)

 

Kiss Sándor (1960)

 

Veress Zoltán István (1970)

 

Székely Sándorné szül. Schőn Julianna (1939)

 

Péter Sándorné szül. Szabó Mária (1945)

 

Braun Józsefné szül. Bartolf Zsuzsanna (1941)

 

Schőn Péterné szül. Tóth Mária (1936)

Hősi Halottaink

Madárbarát Település

Energiahatékony Önkormányzat

HURO

Hurobike Plan Turisztikai célú kerékpárút hálózat tervezése a Körösök Völgyében