A Javascript futtatási lehetőség nincs bekapcsolva böngészőjében, ezáltal az oldal korlátozottan tekinthető meg! Kérjük kapcsolja be!
Mezőberény Város

Elérhetőségek

5650 Mezőberény, Kossuth tér 1.
Tel: 06/66/515-515
E-mail: info(kukac)mezobereny(pont)hu

Önkormányzati Hivatali Portál - Elektronikus ügyintézés

(EFOP) Településeinkért - A humán közszolgáltatások térségi szintű, összehangolt fejlesztése

(EFOP) TELEPÜLÉSEINKÉRT - A HUMÁN KÖZSZOLGÁLTATÁSOK TÉRSÉGI SZINTÚ, ÖSSZEHANGOLT FEJLESZTÉSE

Energiahatékony Önkormányzat

Energiahatékony Önkormányzat

ÁROP pályázatok

KÖZOP pályázatok

2017-08-25 - Vadgazdálkodási konferencia

Az Országos Magyar Vadászkamara vadvédelmi és vadgazdálkodási bizottsága 2017. augusztus 25-én vadgazdálkodási konferenciát tartott a művelődési központban. Jámbor László, a kamara elnöke megnyitójában kifejtette, az apróvadállomány növelését célzó vadgazdálkodási alapban az idén 200 millió forint áll a vadászatra jogosultak rendelkezésre. Ennek pályázati kiírását október 31-én teszik közzé, és a pályázatokat november 30-ig várják. A támogatási szerződéseket február végégig megkötik, és a pénzt március végéig ki is fizetik. Jövőre 620-650 millióval, 2018-ban 820-850 millió forinttal gazdálkodhat az alap.

 

 

Gergely Sándor, a szeghalmi Peroktáv Vadásztársaság fővadásza intenzív apróvad-gazdálkodási modelljüket mutatta be. Ennek lényege, hogy a nyúl élőhelyének fejlesztése érdekében a gyepterületeken kaszálatlan sávokat hagynak. A vadakat egész évben etetik, itatóhelyeket alakítottak ki, és a területükön élőhelyeket, úgynevezett vadföldeket hoztak létre. Az apróvadakat a patkánytól a rókáig nagyon sok ragadozó károsítja, ezek ellen csapdákkal védekeznek. Munkájuk eredményeként néhány év alatt jelentősen megnőtt az apróvadak hasznosítása.

  

 

Farkas László, a gerendási Széchenyi István Vadásztársaság elnöke egy másik példát mutatott be. Elmagyarázta, hogy a nagyüzemi mezőgazdaság tevékenysége nyomán kialakult kultúrsivatagot, – ahol se erdő, se víz, – hogyan alakították át vadparadicsommá. Az elmúlt húsz évben a tagok nevére földet vásároltak, azokon élőhelyeket alakítottak ki, fákat ültettek és lucernát telepítettek. Etetető- és itatóhelyeket alakítottak ki, és ezt a gondoskodást a vadállomány meghálálta.

 

 

Pechtol János, az OMVK Fejér megyei Területi Szervezetének titkára arról beszélt, hogy nagyvadas jellegű vadászterületükön hogyan oldják meg az apróvad-gazdálkodást. Hangoztatta az apróvad-gazdálkodásra, annak fejlesztésére stratégiát kell kidolgozniuk.   

 

 

Dr. Szemethy László egyetemi docens arra hívta fel a figyelmet, hogy mezei nyúllal egy-kétezer hektáron nem érdemes gazdálkodni, csak nagyobb területen, mert az állatok mozgása miatt a ragadozók gyérítése nem biztonságos.

 

 

 

Szuda Zoltán, a Nemzeti Agrárkamara tanácsadója arra hívta fel a figyelmet, hogy negyven-ötven esztendővel ezelőtt a határ még előteremtette a vadat, de ma már a mezőgazdasági termelők rákényszerülnek az egyre intenzívebb gazdálkodásra, így a természetes élőhelyek tovább fognak csökkenni, ezért a vadászok rákényszerülnek, hogy ezeket ők alakítsák ki. Ennek érdekében az előadó pályázati lehetőségekre hívta fel a figyelmet.

 

 

Utolsó előadóként Poroszlai Róbert, az OMVK kinológiai bizottságának tagja a vadászkutyák jelentőségére hívta fel a figyelmet. Kifejtette, általában a teríték ötven százalékát kutyák segítségévek szerzik a vadászok, vízi vadaknál ez az arány nyolcvan százalék.  

 

 


A galériában található képek száma: 22



Köszöntő

Tisztelt Látogató!

Mezőberény a "finoman elbűvölő település" nevében nagy tisztelettel és szeretettel köszöntöm a világhálón városunkba érkező vendégeket, érdeklődőket!

Tovább a köszöntőhöz »

Keresés

Eseménynaptár

Események képekben

Anyakönyvi hírek

2024. október hónapban

házasságot kötöttek

 

Gschwindt Mihály (Mezőberény) és Fülöp Ildikó Margit (Mezőberény)

2024. október hónapban

 elhunytak

 

Wagner Mihályné szül. Hoffmann Julianna (1936)

 

Berg Ádámné szül. Komlódi Mária (1931)

 

Balog András (1949)

 

Kovács István (1958)

 

Kárpáti János (1930)

 

Bereczki Dénes (1941)

 

Endrődi István (1955)

 

Makai Andrásné szül. Kovács Emma (1948)

 

Plavecz János "Tabletta" (1955)

 

Danyi István (1941)

 

Csikós László (1957)

 

Szabó István (1963)

 

Balda Józsefné szül. Néveri Margit (1945)

 

Szalai Barna Mihályné szül. Nádor Eleonóra Erzsébet (1942)

 

Balog József Lászlóné szül. Borgula Ilona (1947)

 

Bokor Antal (1943)

 

Dankó József (1939)

Hősi Halottaink

HURO

Hurobike Plan Turisztikai célú kerékpárút hálózat tervezése a Körösök Völgyében