Ismét élettel telt meg a mezőberényi muzeális gyűjtemény.
Az idei múzeumok éjszakája különlegessége, hogy nem június 20-án, szombaton, hanem 21-én, vasárnap rendezték meg. A programok sorát Laszli Adrienn enteriőr tervező Hazatérő terek című kiállításának megnyitója indította. 16 órát követően Szegedi Mária, az Orlai ház megbízott vezetője köszöntötte a jelenlévőket és felkérte Siklósi Istvánt, Mezőberény polgármesterét a rendezvény megnyitására. A polgármester beszédében hangsúlyozta, a település hagyományokat tisztelő közösség, a múzeumok éjszakája is egy ilyen hagyományként megtartott rendezvény. Mindenkinek jó szórakozást kívánt a sokszínű programokhoz. A színpadot elsőként a Cross on the Rock zenekar foglalta el, majd Forest Monkey tartott discot gyermekeknek. Ezt követően a Rózsaszirom Orientális Hastánccsoport előadását tekinthettek meg a kilátogatók. A zenés program következő eleme Hajtmann Ildikó és Gál Csaba koncertje volt. Ezt követte a Berény Táncegyüttes bemutatója és tűztáncos táncháza. A nap zárásaként a Demjén Tribute zenekar koncertjét hallgatta közönség. Számos kísérőprogram színesítette a programot, többek között kerékpártúra Henger Péterrel az ókerti pincéhez, kézműves foglalkozások, kirakodóvásár, ékszerkészítés Zsibrita Eszterrel, tűzoltóautó-bemutató, ugráló vár, arcfestés, szalonna sütés, kenyérlángos osztás, szabaduló szoba a pincében. Továbbá látogatható volt a Városháza, a Német Közösségi Ház, I. ker. Evangélikus templom, a Református templom és a katolikus templom.






Tisztelt Látogató!

