Létrehozva: 2020-10-29 12:40 | Szerző: PmH. Titk. | Kibocsátó: Önkormányzat
Kezdetektől izgatta a programban résztvevő fiatalokat, hogy miért csúszik el néhol a generációk közötti kommunikáció, miért csak a "idősebbeknek" vannak programok a városban és mi rejlik azon mondat mögött, hogy "bezzeg az én időmben..." .
A fiatalok kezdeményezésére összejött a találkozó, beszélgetés, melyen 4 generáció képviselője vett részt, fogadta el a meghívást.
Kis Gergő vállalta a moderátor szerepét és készült teljes komolysággal az összejövetelre. Nehéz feladatot vett a nyakába, hiszen a 60+, a 40+, 25+ és a 17+ korosztály lett megszólítva.
Köszönet Szűcsné Sziklai Évának, Braun Péterné Kristóf Viktóriának, Stibán Richárdnak, Banuta Grétinek és Héder Márknak, hogy "kiültek" és véleményüket vállalták és mindazoknak, akik eljöttek és hozzászólásukkal gondolatokat ébresztettek.
És, talán lehetne ennyi, mert elmondani nagyon nehéz mi minden hangzott el. Kiemelni is nehéz, megfogalmazni szintén, de titok sincs az elhangzottakban.
Szösszenetek:
- 2020-ra érdekes irányt vett a világ, de Mezőberény még mindig egy élhető kis város, Mezőberényben sok minden működik még emberi szinten, amely csak az embereken múlik marad-e legalább ilyen
-Mezőberényben sok új dolog történik, ami jó, támogatni kell és elfogadni, hasznos a sport, a közösséghez tartozás, más megítélést, más kommunikációt sugall egy odatartozó fiatal,
-a városlakók többsége elítéli a személyeskedő, bántó közösségi kommenteket ezért a fiatalok többsége kerüli az ilyen jellegű írásokat
- az online világ szétszakítja a világot, az interneten élt élet hátrányai, az arcnélküliség, személyes kapcsolatok hiányának árny oldalai ártanak a legtöbbet, kevés a kommunikáció, nincs intelligens kommunikáció, legalább 10 éve alakul a szakadék a korrekt kommunikációban, kevesebb a valódi találkozás, külsőségek kerülnek előtérbe, nem nézik a tartalmat, negatívum a pénz túlzott szerepe, a családok átalakult szerepe, kevés helyen van meg a generációk közötti mély, őszinte kapcsolat -szülők-nagyszülők- unokák, nincsenek bázisok, mely támogató közeget jelent a fiatalnak, alapokat jelent és támogató hátteret. Mivel nincs kommunikáció, nincs oda-vissza, azt hiheti bárki, ő leírt gondolata a leghelytállóbb.
Megfogalmazódott, hogy az évek megszépítenek dolgokat és bizony, ami szép volt gyermekként, fiatalként, az már gond felnőttként és ezért vannak azok az igen sokat olvasható elkeseredett vélemények, kritikák a közösségi oldalakon. Gondot jelenthet a gyermekkor, a fiatal gondtalan élet után a családfenntartás, a gyermeknevelés, a munkahely megtartása, a baráti kapcsolatok ébrentartása és emiatt egyre több a negatív megnyilvánulás. Minden azon múlik, odatud-e valaki figyelni a másikra, tud-e bántás nélkül kommunikálni, személyeskedés nélkül véleményt mondani.A fiatalok esetében sokan élő szóval nem tud véleményt alkotni, csupán leírva.
A vélemények őszintén, hitelesen hangzottak a jelenlévőktől és végtelen köszönet nekik még egyszer, hogy eljöttek és a több mint 20 fő elkezdett valamit.......BESZÉLGETNI, korosztályok között kommunikálni egymással élőben.
A jelenlévőktől elhangzott, hogy optimisták és van jövője a fiataloknak, de bizony az 40+ felnőtteken múlik mit látnak, mit élnek át, mit hallanak otthon, hogyan mondanak véleményt és mit írnak és hogyan jelennek meg a közösségi oldalakon.
A rendezvényt megtisztelte jelenlétével Siklósi István, Körösi Mihály, Madarászné Bereczki Zsuzsanna és Zsótér Mária közösségfejlesztő szakember.
Másfél óra beszélgetés, több tucat tovább vitt gondolat, elmondott generációs jellemző :
a 60+ küzdő szellem, ragaszkodás
a 40+ sz.rból is várat építeni"
a 25 + innovatív, könnyebben találják helyüket a világban
a 17+ a gyors információhoz jutás képessége, kreativitás, új dolgok elfogadása
Ennyi fért bele, de a jelenlévők egészen biztos többet vittek haza magukkal.