Kálmán Fürdő
A fürdő a városközponttól néhány száz méterre található, címe:
5650 Mezőberény, Tessedik tér 1.
Tel.: 70/400-2473
A termálfürdőben gondozott parkban 3 medence (úszó-, gyermek- és ülőpadosmedence) áll a vendégek rendelkezésére.
A víz összetétele alkálihidrogén-karbonátos hévíz, ami jó az ízületi panaszok, mészhiánnyal kapcsolatos betegségek, mozgásszervi megbetegedések és reumatikus panaszok megszüntetésére.
A fürdő története a Mezőberényi almanach c. kiadvány alapján:
A település első, versenysportra is alkalmas medencéjét 1932 és 1935 között építtette Kálmán István helyi vállalkozók és önkéntes támogatók közreműködésével. A munkálatokhoz a község is hozzájárult. A medence vasbetonból készült, a kivitelezést a Schäfer-Köhler cég végezte. A megnyitásra 1935-ben került sor. 1936-tól megindult az érdeklődés a fürdő és az úszás iránt, megkezdődött az úszásoktatás is. 1936 szeptemberében megalakult a Mezőberényi Úszóegylet. 1943 őszén országos úszóversenyt is rendeztek itt, az akkori magyar úszósport nagyjainak részvételével. 1948 szeptemberéig Kálmán István üzemeltette a fürdőt, de mivel ez nagy terhet jelentett számára, felajánlotta a községnek megvételre. A strand azóta a település fenntartásában működik. A fürdőt többek között 2005-ben is felújították, a Mezőberényi Városszépítő és Városvédő Egyesület kezdeményezésére Kálmán fürdőnek nevezték el. Ebből az alkalomból emléktáblát is állítottak a strand területén.
A Lestyán Goda János által készített emléktábla bronzból készült, Kálmán István portréja mellett az alábbi felirattal:
A TELEPÜLÉS ELSŐ, VERSENYSPORTRA IS ALKALMAS MEDENCÉJÉT KÁLMÁN ISTVÁN (1894-1972) / 1932 ÉS 1935 KÖZÖTT ÉPÍTTETTE, HELYI VÁLLALKOZÓK ÉS ÖNKÉNTES SEGÍTŐK KÖZREMŰKÖDÉSÉVEL. / A STRANDFÜRDŐT 2005-BEN MEZŐBERÉNY VÁROS ÖNKORMÁNYZATI KÉPVISELŐ-TESTÜLETE / A BÉKÉS MEGYEI TERÜLETFEJLESZTÉSI TANÁCS TÁMOGATÁSÁVAL ÚJÍTOTTA FEL. / ALAPÍTÓJÁNAK EMLÉKÉRE A KÉPVISELŐ-TESTÜLET DÖNTÉSE ALAPJÁN A LÉTESÍTMÉNY / EZENTÚL A KÁLMÁN FÜRDŐ NEVET VISELI. / A NÉVADÁST KEZDEMÉNYEZTE ÉS AZ EMLÉKTÁBLÁT ÁLLÍTOTTA: / A MEZŐBERÉNYI VÁROSSZÉPÍTŐ ÉS VÁROSVÉDŐ EGYESÜLET. / 2005. AUGUSZTUS 20.
A tábla hátoldalán látható fotómontázst Szalai Barna fotóinak felhasználásával Süle Mihály készítette. A táblát tartó pad Tóth Sándor, a Népművészet Mestere munkája.